Serdecznie zapraszamy na Dzień Języka Gruzińskiego!, który odbędzie się 26 września w Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu o godzinie 16:00!

Wydarzenie organizujemy w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Nie może wiec zabraknąć europejskiego akcentu! O perspektywach Gruzji na jej członkostwo w Unii Europejskiej powie nam dr Błażej Choroś, ekspert Team Europe 🙂

O historii, cennych zabytkach z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, kulturze i tradycjach Gruzinów opowie Pan Przemysław Supernak – miłośnik podróży i fotografii, organizator wypraw i imprez podróżniczych, współtwórca Opolskiego Festiwalu Podróżniczego.

Język gruziński wcale nie jest taki trudny! Udowodni to Pani Asia Dziuba – Business Coaching – autorka bloga Języki Kaukazu – Languages of the Caucasus, która od ponad 10 lat uczy języka gruzińskiego we własnej szkole.

Moderatorem naszego wydarzenia będzie Pani Stasia Budzisz- tłumaczka języka rosyjskiego i dziennikarka współpracująca z “Przekrojem” i “Krytyką Polityczną”. Autorka książki reporterskiej “Pokazucha. Na gruzińskich zasadach”.

Całość spotkania dopełni występ Zespółu Tańca Gruzińskiego DAISI!

A na koniec serdecznie zapraszamy na supre! czyli tradycyjną gruzińską ucztę!

Mamy też dla Was niespodziankę – do wygrania ciekawe książki!🧐

👉ZAPISY na wydarzenie: europedirect-opole@ocrg.opolskie.pl