W ramach działań dla społeczności wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”.

Trzecie spotkanie zatytułowane „Porozmawiajmy o polityce zdrowotnej Europy. Jak Unia Europejska może wspomóc państwa członkowskie w zwalczaniu pandemii?” odbędzie się w czwartek, 24 lutego 2022 r. w godz. 17:00-18:45, na platformie Zoom.

Porozmawiamy o tym, jak Unia Europejska może oddziaływać na kraje członkowskie w zakresie ochrony zdrowia. Zajmiemy się także pandemią COVID-19, która od prawie 2 lat ma wpływ na nasze codzienne życie. Wspólnie wypracujemy rekomendacje dla Unii Europejskiej dotyczące polityki zdrowotnej. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Przed nami ciekawe spotkanie z elementami dyskusji i pracy w grupach. W trakcie wydarzenia odbędzie się quiz wiedzy o PE z nagrodami!

W spotkaniu weźmie udział ekspertka, dr hab. Iwona Kowalska-Bobko, prof. UJ, Dyrektorka Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczyni akademicka, autorka wielu prac naukowych w dziedzinie zdrowia. Prowadzi badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne w takich obszarach jak: polityka zdrowotna, organizacja ochrony zdrowia, decentralizacja w ochronie zdrowia, systemy zdrowotne, polityka zdrowotna Unii Europejskiej.

Spotkanie będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i Prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

  1. Zarejestruj się na platformie: https://wspolnie.eu/pl/ (dotyczy osób, które nie są jeszcze członkami wspólnie.eu) – to warunek konieczny, aby wziąć udział w spotkaniu.
  2. Wyraź chęć udziału w wydarzeniu poprzez system Konfeo: https://popze.konfeo.com/pl/groups. O zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń w ramach limitu miejsc. Rejestracja do wtorku, 22 lutego 2022 roku (włącznie) lub do wyczerpania wolnych miejsc.
  3. Dołącz do spotkania w czwartek, 24 lutego 2022 r. o godz. 17:00 poprzez link, który otrzymasz dzień wcześniej na podany adres e-mail. W razie nieotrzymania linku prosimy o sprawdzenie skrzynki spam i/lub kontakt z organizatorami.

Pytania prosimy kierować do koordynatora projektu, Kamila Dejny:  kamil.dejna@civispolonus.org.pl

Porozmawiajmy WSPÓLNIE o przyszłości Europy!